Kurs rysunku odręcznego

Kurs przygotowawczy do egzaminu na wydziały architektury, grafiki, wzornictwa.

Kursanci pracowni Pencil

Kurs rysunku dedykowany jest przede wszystkim osobom planującym rozpoczęcie studiów na wydziale architektury i wydziałach ASP. Na warsztaty artystyczne zapraszamy licealistów, uczniów technikum, studentów oraz osoby młodsze, dla których przygotowaliśmy program pozwalający odkryć predyspozycje i obrać właściwą ścieżkę. Zapraszamy również osoby uczestniczące wcześniej w innych zajęciach, na których nabyły podstawowe umiejętności ale chciałyby mieć pewność że styl i technika jaką się posługują umożliwi uzyskanie wysokiego wyniku podczas egzaminu z rysunku i predyspozycji.


Program zajęć

Program zajęć tworzy kilkanaście bloków tematycznych obejmujących zasady perspektywy, kompozycji, konstrukcji, geometrii, prace twórcze z modelami przestrzennymi, prace plenerowe, rysowanie martwej natury, postaci, zajęcia z wykorzystaniem technik trwałych. Uczestnik kursu realizuje program odpowiednio dopasowany do egzaminu, do którego jest przygotowywany. Wszystkie wykonywane prace zostają indywidualnie omawiane z kursantem. Z myślą o jak najlepszych wynikach przeprowadzane są również symulacje egzaminów wstępnych. Dla osób przygotowywanych na wydziały ASP program rozszerzony jest o część teoretyczną.

Zajęcia odbywają się w małych, maksymalnie 12-osobowych grupach, niemal zawsze z udziałem dwóch prowadzących jednocześnie. Kursanci po każdych zajęciach otrzymują zadanie domowe wraz z przykładami.


Przygotowanie do studiów

Weź udział w warsztatach artystycznych, na których przygotujesz się do egzaminu z rysunku, predyspozycji oraz skompletujesz prace do teczki

Najważniejsze informacje i aktualności

Dowiedz się dlaczego kurs rysunku architektonicznego i artystycznego prowadzony w pracowni Pencil cieszy się taką popularnością.

Ten rok to

KOLEJNE SUKCESY NASZYCH KURSANTÓW!

Po raz kolejny wszyscy nasi kursanci zdający na wydziały architektury dostali się na wybrane uczelnie. Niemal wszyscy osiągnęli świetne wyniki na więcej niż jednej uczelni, co pozwoliło im na dokonanie wyboru, na której z nich wolą dalej się rozwijać. Finalnie wszyscy zeszłoroczni i tegoroczni absolwenci kursu rysunku architektonicznego zdecydowali się rozpocząć studia na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej lub Politechniki Krakowskiej.

W tym roku na szczególne gratulacje zasłużyły Olga Matusik, Wiktoria Kubowicz, Magdalena Pająk, które otrzymały ocenę bardzo dobrą (5) za wykonanie rysunku z wyobraźni na egzaminie z predyspozycji na Wydziale Architektury Politechniki w Krakowie. Dzięki temu kursantki zajęły wysokie miejsca na listach. Jednocześnie Olga, Wiktoria i Magda zostały przyjęte na Architekturę i Urbanistykę na Politechnice Śląskiej. Podobnie w zeszłym roku wszyscy zdający na architekturę zostali przyjęci na Politechnikę Krakowską i Śląską. Spośród tego grona należy wyróżnić Wiktorię Paszek, która znalazła się w pierwszej dziesiątce najwyżej ocenionych kandydatów na PK. Równie skutecznie przygotowujemy na Architekturę Krajobrazu, czego dowodem są dwie oceny bardzo dobre (5) otrzymane przez Dominikę Tyrlik za prace egzaminacyjne wykonane na Politechnice Krakowskiej.

Na zajęciach pracujemy także z osobami chcącymi dostać się na Akademie Sztuk Pięknych. Jedną z nich była Balbina Fabia, która w tym roku uzyskała bardzo wysokie wyniki z egzaminów wstępnych na Wzornictwo Przemysłowe na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie jak i w Katowicach. Za teczkę, jaką udało jej się przygotować w trakcie naszych zajęć w Katowicach otrzymała 29 na 30 punktów. Studentką wzornictwa została w tym roku również Justyna Dzida, która wybrała Wydział Sztuki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Z radością możemy poinformować także o świetnych wynikach Natalii Szwed, która jest świeżo upieczoną studentką Grafiki na ASP w Katowicach.


Rozpocznij naukę teraz.

PIERWSZE PRÓBNE ZAJĘCIA ZA DARMO

Skontaktuj się z nami i umów się na darmowe, próbne zajęcia, po których zdecydujesz czy chcesz rozpocząć kurs. Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego lub napisz na adres kontakt@kursypencil.pl. Jeżeli chcesz przygotować się do egzaminów wstępnych na uczelni napisz na co i gdzie chcesz zdawać.

GRUPY ORAZ GODZINY ZAJĘĆ:
Grupa 1 - Sobota 9:00 - 13:00 I Grupa 2 - Sobota 14:00 - 18:00
Grupa 3 - Niedziela 9:00 - 13:00 I Grupa 4 - Niedziela 14:00 - 18:00
Grupa 5 - Piątek 15:00 - 19:00 I Grupa 6 - Czwartek 15:15 - 19:15
Grupa 7 - Poniedziałek 16:30 - 20:30


Formularz zgłoszeniowyPoleca nas

AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE

W aktualnym informatorze dla kandydatów krakowskiego ASP znajdziecie nasz adres.
Jesteśmy w gronie zaledwie kilku wyróżnionych w ten sposób pracowni przygotowujących do egzaminów wstępnych i dalszej pracy na uczelni.

 


 

Dlaczego warto wybrać naszą pracownię,

CO NAS WYRÓŻNIA?

- Sposób prowadzenia zajęć i program kształcenia, którego efektem są świetne wyniki osób zdających egzaminy z rysunku i predyspozycji na wydziałach architektury i ASP.
- Niewielkie grupy (maksymalnie 12 osób), dwóch prowadzących jednocześnie i doskonała atmosfera.
- Zadania domowe i przykłady przesyłane po każdych zajęciach na wskazany adres email.
- Program dopasowywany do poziomu zaawansowania uczestnika oraz celu kursu
- Zajęcia w jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc w Bielsku na Placu Chrobrego 1.
- Doświadczona, szeroka kadra składająca się z osób związanych z najbardziej prestiżowymi wydziałami architektury i ASP.
- Instruktorzy będący czynnymi zawodowo projektantami.
- Spotkania z gośćmi, którymi są osoby studiujące na poszczególnych wydziałach projektowych oraz osoby zajmujące się kształceniem i projektowaniem.
- Kompleksowa oferta, w skład której wchodzą kursy rysunku odręcznego, historii sztuki oraz najpopularniejszych programów do projektowania Autodesk i Adobe.


Prowadzący zajęcia z rysunku

Zajęcia prowadzone są przez architektów i projektantów, którzy łączą zamiłowanie do przekazywania wiedzy z pracą w zawodzie.

inż. arch. Adam Pasierbek


Założyciel pracowni Pencil i główny prowadzący. Absolwent Wydziału Architektury na Politechnice Krakowskiej. Nauczyciel posiadający wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów przygotowujących na wydziały architektury i ASP. Organizator cyklu konkursów „Usiądź i pomyśl” na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej.

mgr inż. arch. Marcin Derej


Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Śląskiej, student Universidade da Beira Interior w mieście Covilha, zdobywający doświadczenie w biurach architektonicznych w Wiedniu i Amsterdamie. Pasjonat podróży, miłośnik odkrywania nowych miejsc, fotografii i kina.

mgr Karolina Hołdys


Absolwentka wzornictwa krakowskiej i katowickiej ASP, pasjonatka projektowania form funkcjonalnych z zakresu medical design, 1/2 teamu projektowego Item Studio. Laureatka konkursu Young Design w 2017 roku, wyłaniającego obiecujących projektantów młodego pokolenia. Prywatnie pełna zapału istota, która często nie nadąża za swoimi ciągle generującymi się, nowymi pomysłami.

Dariusz Wydera


Absolwent Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowice. W roku akademickim 2016 asystent uczelnianej pracowni modelarskiej. Obecnie członek zespołu projektowego Modii3d. Pasjonuje sie grafiką 3D, projektowaniem produktu.

Cena kursu

Rozpocznij kurs i odbierz zestaw do rysowania

Weź udział w warsztatach artystycznych i już na pierwszych zajęciach odbierz materiały do pracy.

Zestaw kursanta

Każdy nowy uczestnik kursu otrzymuje od nas zestaw pozwalający szybko rozpocząć pracę nie martwiąc się o przybory. W zestawie znajduje się ołówek automatyczny, gumka chlebowa, deska do rysowania oraz teczka B2. Osobom biorącym udział w lekcjach rysunku zapewniamy również papier.
 

Zapisz się teraz!

Daj sobie wystarczająco dużo czasu na przygotowanie się do egzaminu. Zadzwoń lub napisz do nas. Porozmawiajmy o Twoich planach i tym jak Ci możemy pomóc je zrealizować. Jeżeli już wiesz, daj znać na jakiej uczelni i na jakim kierunku chcesz studiować oraz która grupa odpowiada Ci najbardziej.

Kontakt:

504728325

kontakt@kursypencil.pl

Godziny zajęć:

Sobota 9:00 - 13:00

Sobota 14:00 - 18:00

Niedziela 9:00 - 13:00Niedziela 14:00 - 18:00

Czwartek 15:15 - 19:15

Piątek 15:00 - 19:00

Opinie o pracowni Pencil

Te i inne opinie znajdziesz również na Google
Kurs prowadzony z pasją, pełen profesjonalizm. Rozwija wyobraźnię, uczy kreatywnego postrzegania świata. Prowadzący motywują, do każdego podchodzą indywidualnie. Świetna atmosfera i niezapomniane wspomnienia. Polecam!

Justyna
Studentka Wzornictwa UP w Krakowie

Kursy Pencil to gwarancja osobistego podejście prowadzących, konstruktywna krytyka, a także porządna dawka motywacji do pracy. Serdecznie polecam i zachęcam do uczestnictwa w kursach Pencil.

Magdalena
Studentka Architektury na PK

Profesjonalne podejście prowadzących gwarantują świetne wyniki na egzaminach. Polecam kursy Pencil tym, którzy marzą o studiowaniu na kierunkach projektowych.

Karolina
Studentka Architektury na PK

Serdecznie polecam rysunek odręczny pod fachowym okiem Adama. Gdy miałam wątpliwości odnośnie moich prac/zadań, szybko zostały one rozwiane i wytłumaczone. Jeżeli chodzi o rysunek odręczny bardzo ważne są solidne korekty, na które zawsze mogłam liczyć.

Natalia
Studentka Architektury na PB

Świetna atmosfera, inspirujący ludzie, zróżnicowane tematy zajęć, kompleksowe przygotowanie do egzaminów na ASP oraz architekturę. Miejsce, gdzie można się naprawdę wiele nauczyć, zawsze liczyć na dobre podpowiedzi i fachową korektę, a przy tym nie zatracić prawdziwej przyjemności z rysowania. Gorąco polecam zarówno przyszłym studentom, jak i pasjonatom!

Balbina
Studentka Wzornictwa ASP Kraków

Najlepsza szkoła rysunku! Polecam wszystkim, którzy chcą dostać się na architekturę lub ASP. Zajęcia odbywają się w świetnej atmosferze a prowadzący podchodzi do każdej osoby indywidualnie, przez co szkoła ta ma tak dobre wyniki :) Polecam serdecznie!

Wiktoria
Studentka Architektury na PK

Bardzo dobry kurs. Spotkania z ciekawymi ludźmi, miła atmosfera, profesjonalne podejście do sztuki i kursanta. Polecam chętnym na asp i architekturę.

Natalia
Studentka Grafiki ASP Katowice

Świetny kurs, mili i pomocni prowadzący oraz przede wszystkim rodzinna atmosfera. Każdy uczestnik czuje się wyjątkowo, ponieważ do każdego z osobna prowadzący podchodzą indywidualnie. W ekspresowym tempie przygotowali mnie do egzaminu wstępnego z rysunku. Zdecydowanie polecam!

Dominika
Studentka Architektury Krajobrazu PK