Kurs rysunku odręcznego

Kurs przygotowawczy do egzaminu na wydziały architektury, grafiki, wzornictwa.

Kursanci pracowni Pencil

Kurs rysunku dedykowany jest przede wszystkim osobom planującym rozpoczęcie studiów na wydziale architektury i wydziałach ASP. Na warsztaty artystyczne zapraszamy licealistów, uczniów technikum, studentów oraz osoby młodsze, dla których przygotowaliśmy program pozwalający odkryć predyspozycje i obrać właściwą ścieżkę. Zapraszamy osoby nigdy nie rysujące jak i uczestniczące wcześniej w innych zajęciach, na których nabyły podstawowe umiejętności ale chciałyby mieć pewność że styl i technika jaką się posługują umożliwi uzyskanie wysokiego wyniku podczas egzaminu z rysunku i predyspozycji.


Program zajęć

Program zajęć tworzy kilkanaście bloków tematycznych obejmujących zasady perspektywy, kompozycji, konstrukcji, geometrii, prace twórcze z modelami przestrzennymi, prace plenerowe, rysowanie martwej natury, postaci, zajęcia z wykorzystaniem technik trwałych. Uczestnik kursu realizuje program odpowiednio dopasowany do egzaminu, do którego jest przygotowywany. Wszystkie wykonywane prace zostają indywidualnie omawiane z kursantem. Z myślą o jak najlepszych wynikach przeprowadzane są również symulacje egzaminów wstępnych. Dla osób przygotowywanych na wydziały ASP program rozszerzony jest o część teoretyczną.

Zajęcia odbywają się w małych, maksymalnie 12-osobowych grupach, niemal zawsze z udziałem dwóch prowadzących jednocześnie. Kursanci po każdych zajęciach otrzymują zadanie domowe wraz z przykładami.


Przygotowanie do studiów

Weź udział w warsztatach artystycznych, na których przygotujesz się do egzaminu z rysunku, predyspozycji oraz skompletujesz prace do teczki

Najważniejsze informacje i aktualności

Dowiedz się dlaczego kurs rysunku architektonicznego i artystycznego prowadzony w pracowni Pencil cieszy się taką popularnością.

Rok 2018 to

KOLEJNE SUKCESY NASZYCH KURSANTÓW!

Rok szkolny 2017/2018 został zwieńczony doskonałymi wynikami kursantów zdających na wybrane przez siebie wydziały architektury i ASP. Podobnie jak w latach ubiegłych możemy pochwalić się 100% zdawalnością egzaminów na wydziałach architektury. Nie jest to jednak jedyny powód do radości, jaki mamy.

Nasi kursanci z egzaminu na architekturę na Politechnice Śląskiej osiągnęli najwyższe wyniki ze wszystkich zdających! Zuzanna Wojciech i Bartek Szczyrk zajęli pierwsze miejsce uzyskując tą samą ilość 187 punktów na 200. Zuza, jako jedyna osoba osiągnęła maksymalną ilość punktów za jedno z zadań egzaminacyjnych. W pierwszej dziesiątce najlepiej ocenionych znalazł się również Kuba Jopek oraz Kacper Śpiewak. 13 miejsce zajęła Martyna Kotulek. .
Równie dobrze nasi kursanci wypadli na egzaminach na Politechnice Krakowskiej. W Krakowie najwyższe wyniki osiągnęli Bartek Szczyrk (5 i 5,5), Martyna Kotulek (5 i 5) oraz Magdalena Fuchs, która za rysunek z wyobraźni otrzymała bardzo rzadko przyznawaną 6! Madzia wraz z Zuzą zdawały również egzaminy na architekturę na Politechnice Poznańskiej. Madzia otrzymała 400, a Zuza 450 na 500pkt. co zagwarantowało im niemal niezależnie od wyników z matury miejsce wśród studentów wydziału. Nasi kursanci w tym roku dostali się także na architekturę na Politechnice Wrocławskiej oraz Opolskiej.

Dumni możemy być również z naszych kursantów, z którymi pracowaliśmy w ramach przygotowań do egzaminów na wydziałach artystycznych i ASP. Absolwenci kursu w tym roku rozpoczną studia na kierunkach: wzornictwo, grafika, projektowanie gier, projektowanie ubioru na uczelniach takich jak ASP w Katowicach, ASP w Łodzi, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.

Wyniki kursantów w latach 2017 i 2016

Rozpocznij naukę teraz

PIERWSZE PRÓBNE ZAJĘCIA ZA DARMO

Skontaktuj się z nami i umów się na bezpłatne, próbne zajęcia, po których zdecydujesz czy chcesz rozpocząć kurs. W trakcie pierwszych zajęć opowiemy o realizowanym programie, sobie oraz pokażemy prace innych uczestników kursu. Jeżeli wcześniej nie rysowałeś/aś, niczym się nie przejmuj. Podobnie jak z większością naszych kursantów zaczniemy od podstaw.


Trwają zapisy na

ZAJĘCIA Z RYSUNKU W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Zachęcamy do zarezerwowania miejsca w jednej z poniższych grup. Zajęcia z rysunku i malarstwa rozpoczynają się we wrześniu. Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego lub napisz na adres kontakt@kursypencil.pl. Nie zapomnij wskazać preferowanej grupy. Jeżeli chcesz przygotować się do egzaminów wstępnych na uczelni napisz na co, kiedy i gdzie chcesz zdawać.
GRUPY ORAZ GODZINY ZAJĘĆ:
Grupa 1 - Sobota 9:00 - 13:00 I Grupa 2 - Sobota 14:00 - 18:00
Grupa 3 - Niedziela 9:00 - 13:00 I Grupa 4 - Niedziela 14:00 - 18:00
Grupa 5 - Poniedziałek 16:30 - 20:30 I Grupa 6 - Czwartek 16:00 - 20:00
Grupa 7 - Piątek 15:00 - 19:00

Formularz zgłoszeniowyPoleca nas

AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE

W aktualnym informatorze dla kandydatów krakowskiego ASP znajdziecie nasz adres.
Jesteśmy w gronie zaledwie kilku wyróżnionych w ten sposób pracowni przygotowujących do egzaminów wstępnych i dalszej pracy na uczelni.

 


 


Dlaczego warto wybrać naszą pracownię,

CO NAS WYRÓŻNIA?

- Sposób prowadzenia zajęć i program kształcenia, którego efektem są świetne wyniki osób zdających egzaminy z rysunku i predyspozycji na wydziałach architektury i ASP.
- Niewielkie grupy (maksymalnie 12 osób), dwóch prowadzących jednocześnie i doskonała atmosfera.
- Zadania domowe i przykłady przesyłane po każdych zajęciach na wskazany adres email.
- Program dopasowywany do poziomu zaawansowania uczestnika oraz celu kursu.
- Zajęcia na Rynku w sercu Bielska-Białej w nowoczesnej pracowni.
- Doświadczona, szeroka kadra składająca się z osób związanych z najbardziej prestiżowymi wydziałami architektury i ASP.
- Instruktorzy będący czynnymi zawodowo projektantami.
- Spotkania z gośćmi, którymi są osoby studiujące na poszczególnych wydziałach projektowych oraz osoby zajmujące się kształceniem i projektowaniem.
- Kompleksowa oferta, w skład której wchodzą kursy rysunku odręcznego, historii sztuki oraz najpopularniejszych programów do projektowania Autodesk i Adobe.Naszym oficjalnym partnerem jest

WYDZIAŁ ARTYSTYCZNY UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO

Dzięki podjętej współpracy z kadrą uniwersytecką prowadzone kursy stają się ciekawsze i bardziej urozmaicone. Partnerstwo pozwala nam na jeszcze lepsze przygotowanie kandydatów na kierunki oferowane przez Wydział Artystyczny, wśród których znajdziemy projektowanie gier i przestrzeni wirtualnych oraz grafikę.

Wsparcie ze strony instytucji, jaką jest Uniwersytet Śląski stanowi duże wyróżnienie i jest dla nas motywacją do jeszcze większego zaangażowania w realizowane zadania.Prowadzący zajęcia z rysunku

Zajęcia prowadzone są przez architektów i projektantów, którzy łączą zamiłowanie do przekazywania wiedzy z pracą w zawodzie.

inż. arch. Adam Pasierbek


Założyciel pracowni Pencil i główny prowadzący. Absolwent Wydziału Architektury na Politechnice Krakowskiej. Nauczyciel posiadający wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów przygotowujących na wydziały architektury i ASP. Organizator cyklu konkursów „Usiądź i pomyśl” na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej.

mgr inż. arch. Marcin Derej


Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Śląskiej, student Universidade da Beira Interior w mieście Covilha, zdobywający doświadczenie w biurach architektonicznych w Wiedniu i Amsterdamie. Pasjonat podróży, miłośnik odkrywania nowych miejsc, fotografii i kina.

mgr Karolina Hołdys


Absolwentka wzornictwa krakowskiej i katowickiej ASP, pasjonatka projektowania form funkcjonalnych z zakresu medical design, 1/2 teamu projektowego Item Studio. Laureatka konkursu Young Design w 2017 roku, wyłaniającego obiecujących projektantów młodego pokolenia. Prywatnie pełna zapału istota, która często nie nadąża za swoimi ciągle generującymi się, nowymi pomysłami.

Dariusz Wydera


Absolwent Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowice. W roku akademickim 2016 asystent uczelnianej pracowni modelarskiej. Obecnie członek zespołu projektowego Modii3d. Pasjonuje sie grafiką 3D, projektowaniem produktu.

Cena kursu


Rozpocznij kurs i odbierz zestaw do rysowania

Weź udział w warsztatach artystycznych i już na pierwszych zajęciach odbierz materiały do pracy.

Zestaw kursanta

Każdy nowy uczestnik kursu otrzymuje od nas zestaw pozwalający szybko rozpocząć pracę nie martwiąc się o przybory. W zestawie znajduje się ołówek automatyczny, gumka chlebowa, deska do rysowania oraz teczka B2. Osobom biorącym udział w lekcjach rysunku zapewniamy również papier.
 

Opinie o pracowni Pencil

Te i inne opinie znajdziesz również na Google
Kurs prowadzony z pasją, pełen profesjonalizm. Rozwija wyobraźnię, uczy kreatywnego postrzegania świata. Prowadzący motywują, do każdego podchodzą indywidualnie. Świetna atmosfera i niezapomniane wspomnienia. Polecam!

Justyna
Studentka Wzornictwa UP w Krakowie

Kursy Pencil to gwarancja osobistego podejście prowadzących, konstruktywna krytyka, a także porządna dawka motywacji do pracy. Serdecznie polecam i zachęcam do uczestnictwa w kursach Pencil.

Magdalena
Studentka Architektury na PK

Profesjonalne podejście prowadzących gwarantują świetne wyniki na egzaminach. Polecam kursy Pencil tym, którzy marzą o studiowaniu na kierunkach projektowych.

Karolina
Studentka Architektury na PK

Serdecznie polecam rysunek odręczny pod fachowym okiem Adama. Gdy miałam wątpliwości odnośnie moich prac/zadań, szybko zostały one rozwiane i wytłumaczone. Jeżeli chodzi o rysunek odręczny bardzo ważne są solidne korekty, na które zawsze mogłam liczyć.

Natalia
Studentka Architektury na PB

Świetna atmosfera, inspirujący ludzie, zróżnicowane tematy zajęć, kompleksowe przygotowanie do egzaminów na ASP oraz architekturę. Miejsce, gdzie można się naprawdę wiele nauczyć, zawsze liczyć na dobre podpowiedzi i fachową korektę, a przy tym nie zatracić prawdziwej przyjemności z rysowania. Gorąco polecam zarówno przyszłym studentom, jak i pasjonatom!

Balbina
Studentka Wzornictwa ASP Kraków

Najlepsza szkoła rysunku! Polecam wszystkim, którzy chcą dostać się na architekturę lub ASP. Zajęcia odbywają się w świetnej atmosferze a prowadzący podchodzi do każdej osoby indywidualnie, przez co szkoła ta ma tak dobre wyniki :) Polecam serdecznie!

Wiktoria
Studentka Architektury na PK

Świetny kurs, mili i pomocni prowadzący oraz przede wszystkim rodzinna atmosfera. Każdy uczestnik czuje się wyjątkowo, ponieważ do każdego z osobna prowadzący podchodzą indywidualnie. W ekspresowym tempie przygotowali mnie do egzaminu wstępnego z rysunku. Zdecydowanie polecam!

Dominika
Studentka Architektury Krajobrazu PK

Bardzo dobry kurs. Spotkania z ciekawymi ludźmi, miła atmosfera, profesjonalne podejście do sztuki i kursanta. Polecam chętnym na asp i architekturę.

Natalia
Studentka Grafiki ASP Katowice


Wybór kursu Pencil był moim strzałem w dziesiątkę! Z czystym sercem polecam go każdemu, kto chce być dobrze przygotowanym na egzamin wstępny z rysunku na dowolną uczelnię. W moim przypadku dostałam się na wymarzone studia już po 4 miesiącach uczęszczania na zajęciach!! Organizator łączy bardzo wysoki poziom nauczania ze świetną atmosferą i dobrą zabawą. :)) Nie mogłam lepiej trafić!

Paulina
Studentka Architektury PO

Uczęszczałam na kursy przez rok i lepiej nie mogłam trafić! Dzięki nim dostałam się na upragnione studia artystyczne. Miła atmosfera, profesjonalne podejście do każdego artystycznego kierunku, świetni prowadzący, ciekawe spotkania i wyjazdy na różne uczelnie, koszty też myślę, że na każdą kieszeń... Z całego serca polecam!

Magdalena
Studentka Scenografii UAP

Kurs PENCIL polecam z całego serca dla każdego, kto marzy o studiach architektonicznych. Zajęcia są prowadzone w miłej, przyjaznej atmosferze. Nikt nie jest wypuszczony na głęboką wodę, każdy kursant jest traktowany indywidualnie. Prowadzący przeznacza dla każdego bardzo dużo czasu i uwagi, co więcej zaraża pasją, którą ogromnie widać na każdym kroku. Po pół roku uczęszczania na zajęcia dostałam się na wymarzony kierunek!

Karolina
Studentka Architektury PŚ

Po roku uczęszczania na zajęcia udało mi się dostać na wymarzone studia. Z przyjemnością brałam udział w zajęciach, które były prowadzone w przyjaznej i miłej atmosferze. Prowadzący, pełen pasji i profesjonalizmu, indywidualnie podchodził do każdego kursanta. Z czystym sumieniem polecam kurs PENCIL!

Ewa
Studentka Architektury PK