Kurs rysunku odręcznego

Kurs przygotowawczy do egzaminu na wydziały architektury i ASP.

Kursanci pracowni Pencil

Kurs rysunku dedykowany jest przede wszystkim osobom planującym rozpoczęcie studiów na wydziale architektury i wydziałach ASP. Na warsztaty artystyczne zapraszamy licealistów, uczniów technikum, studentów oraz osoby młodsze, dla których przygotowaliśmy program pozwalający odkryć predyspozycje i obrać właściwą ścieżkę. Zapraszamy osoby nigdy nie rysujące jak i uczestniczące wcześniej w innych zajęciach, na których nabyły podstawowe umiejętności ale chciałyby mieć pewność że styl i technika jaką się posługują umożliwi uzyskanie wysokiego wyniku podczas egzaminu z rysunku i predyspozycji.


Program zajęć

Program zajęć tworzy kilkanaście bloków tematycznych obejmujących zasady perspektywy, kompozycji, konstrukcji, geometrii, prace twórcze z modelami przestrzennymi, prace plenerowe, rysowanie martwej natury, postaci, zajęcia z wykorzystaniem technik trwałych. Uczestnik kursu realizuje program odpowiednio dopasowany do egzaminu, do którego jest przygotowywany. Wszystkie wykonywane prace zostają indywidualnie omawiane z kursantem. Z myślą o jak najlepszych wynikach przeprowadzane są również symulacje egzaminów wstępnych. Dla osób przygotowywanych na wydziały ASP program rozszerzony jest o część teoretyczną.

Zajęcia odbywają się w małych, maksymalnie 12-osobowych grupach, niemal zawsze z udziałem dwóch prowadzących jednocześnie. Kursanci po każdych zajęciach otrzymują zadanie domowe wraz z przykładami.


Przygotowanie do studiów

Weź udział w warsztatach artystycznych, na których przygotujesz się do egzaminu z rysunku, predyspozycji oraz skompletujesz prace do teczki

O naszej pracy świadczą

WYNIKI KURSANTÓW ZDAJĄCYCH W 2019 ROKU NA WYDZIAŁY ARCHITEKTURY I ASP

2019 to kolejny rok z rzędu, w którym mamy ogromną przyjemność poinformować o doskonałych wynikach naszych kursantów. To co cieszy najbardziej to 100% zdawalność na wydziały architektury. Tegoroczni kursanci powtórzyli w ten sposób osiągnięcie absolwentów z ubiegłych lat. Skala sukcesu jest jednak większa z uwagi na liczbę uczestników kursu podchodzących do egzaminów z predyspozycji. Mieliśmy przyjemność pracować aż z 14 osobami zdającymi na Architekturę w tym roku. Niemal wszyscy mogli wybierać spośród paru uczelni, na które zostali przyjęci. Wysokie wyniki z egzaminów z rysunku wielu kursantom pozwalały nie martwić się wynikami z matury otrzymywanymi później. Szczególnym wynikiem z pewnością może pochwalić się Magdalena Ciba, która

uzyskała 620 na 660 punktów za prace rysunkowe wykonane na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. W tym roku wielkie gratulacje należą się również naszym kursantom zdającym na kierunki artystyczne. Ogromnym osiągnięciem są wyniki Zofii Gali i Aleksandry Bylicy, które zostały przyjęte na jeden z najbardziej obleganych kierunków jakim jest Projektowanie Graficzne na ASP w Katowicach. Zosia uzyskała 3 pozycję, a Ola 8 gdzie łącznie o miejsce starało się 111 osób (20 miejsc na roku). Z podobnie dużą satysfakcją możemy poinformować o przyjęciu Bartosza Grzegockiego i Marcela Pustelnika na Projektowanie Gier i Przestrzeni Wirtualnych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego. Chłopakom przyszło zawalczyć o miejsce z 105 innymi osobami (24 miejsca na roku).

Lista kursantów i wydziałów architektury, na które zostali przyjęci w roku 2019.
 
 

 
 

A może

WAKACYJNY KURS RYSUNKU POSTACI
TERMIN 2 (17-29 SIERPIEŃ)

Jeżeli lubisz rysować albo myślisz o kształceniu się w kierunku artystycznym i masz trochę czasu w sierpniu zapraszamy na intensywny, dwutygodniowy kurs, który może okazać się przełomowym doświadczeniem.
Kurs dedykowany jest osobom w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania.
Gwarantujemy miłą i kameralną atmosferę sprzyjającą twórczej pracy. Zajęcia prowadzone będą w maksymalnie 12-osobowej grupie. Pomoc podczas zajęć oraz wszelką wiedzę zapewni kadra od lat pracująca z osobami zdającymi na uczelnie artystyczne i rysującymi hobbystycznie.

Szczegółowe informacje
 Trwają zapisy na

ZAJĘCIA Z RYSUNKU W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Zachęcamy do zarezerwowania miejsca w jednej z poniższych grup. Zajęcia z rysunku i malarstwa rozpoczynają się we wrześniu. Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego lub napisz na adres kontakt@kursypencil.pl. Nie zapomnij wskazać preferowanej grupy. Jeżeli chcesz przygotować się do egzaminów wstępnych na uczelni napisz na co, kiedy i gdzie chcesz zdawać.
GRUPY ORAZ GODZINY ZAJĘĆ:
Grupa 1 - Sobota 9:00 - 13:00 I Grupa 2 - Sobota 14:00 - 18:00
Grupa 3 - Niedziela 9:00 - 13:00 I Grupa 4 - Niedziela 14:00 - 18:00
Grupa 5 - Poniedziałek 16:30 - 20:30 I Grupa 6 - Czwartek 16:00 - 20:00
Grupa 7 - Piątek 15:00 - 19:00

Formularz zgłoszeniowyChcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy na

DZIEŃ OTWARTY PRACOWNI PENCIL
(6 WRZESIEŃ)

Zaprasza wszystkie osoby zainteresowane prowadzonymi kursami na Dzień Otwarty.
6 września (niedziela) od godziny 10:00 do 16:00 na miejscu będzie można uzyskać więcej informacji oraz zapisać się do jednej z grup. W trakcie Dnia Otwartego o godzinie 10:00 odbędą się darmowe warsztaty oraz wykład dedykowany osobom rozważającym studia na wydziale architektury lub Akademii Sztuk Pięknych.

Osoby zainteresowane wykładem i warsztatami prosimy o przesłanie zgłoszenia. Wystarczy w tytule wiadomości napisać „zgłoszenie – Dzień Otwarty” oraz podać imię, nazwisko i numer telefonu w treści wiadomości. Można skorzystać z formularza kontaktowego lub przesłać wiadomość bezpośrednio na nasz adres kontakt@kursypencil.pl.
W razie potrzeby prowadzimy

ZDALNE ZAJĘCIA Z RYSUNKU

W marcu 2020 w wyniku epidemii zostaliśmy wystawieni na próbę, której udało się sprostać. Do końca roku szkolnego zajęcia odbywały się w formie zdalnej. Dzięki obranym metodom współpracy uczymy w ten sposób równie efektywnie.

W obliczu trwającego zagrożenia prowadząc zajęcia stacjonarne zachowujemy wszystkie zalecane środki ostrożności.
Co jeszcze wyróżnia pracownię Pencil?

Dowiedz się dlaczego kurs rysunku architektonicznego i artystycznego prowadzony w pracowni Pencil cieszy się taką popularnością.

Poleca nas

AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE

W aktualnym informatorze dla kandydatów krakowskiego ASP znajdziecie nasz adres.
Jesteśmy w gronie zaledwie kilku wyróżnionych w ten sposób pracowni przygotowujących do egzaminów wstępnych i dalszej pracy na uczelni.

 


 

Pomagają najlepsi

ABSOLWENCI KURSU RYSUNKU

W roli asystentów regularnie uczestniczą absolwenci kursów, którzy uzyskali najwyższe wyniki podczas egzaminów w ubiegłych latach. Dzięki ich doświadczeniom, wiedzy zdobędziesz najbardziej aktualne informacje odnośnie zadań z predyspozycji i przebiegu egzaminów.


Jesteśmy bogatsi o

LATA DOŚWIADCZEŃ

Lata działalności zaowocowały absolwentami na najbardziej prestiżowych kierunkach takich jak: architektura, architektura wnętrz, wzornictwo, projektowanie graficzne, projektowanie gier. Niemal na 100% mamy absolwentów, którzy studiują na interesującym Ciebie kierunku, uczelni. Dzięki zebranym doświadczeniom możemy zagwarantować przebieg kursu, rodzaj ćwiczeń skrojony pod komisje decydujące o Twoim przyjęciu.


 

Pracy sprzyja

IDEALNE MIEJSCE I WYJĄTKOWY KLIMAT

Od początku 2019 roku działamy w nowej pracowni, gdzie zapewniamy naszym kursantom najlepsze warunki. Jesteśmy na Rynku w samym sercu Bielska-Białej.Naszym oficjalnym partnerem jest

WYDZIAŁ ARTYSTYCZNY UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO

Dzięki podjętej współpracy z kadrą uniwersytecką prowadzone kursy stają się ciekawsze i bardziej urozmaicone. Partnerstwo pozwala nam na jeszcze lepsze przygotowanie kandydatów na kierunki oferowane przez Wydział Artystyczny, wśród których znajdziemy projektowanie gier i przestrzeni wirtualnych oraz grafikę.

Wsparcie ze strony instytucji, jaką jest Uniwersytet Śląski stanowi duże wyróżnienie i jest dla nas motywacją do jeszcze większego zaangażowania w realizowane zadania.Prowadzący zajęcia z rysunku

Zajęcia prowadzone są przez architektów i projektantów, którzy łączą zamiłowanie do przekazywania wiedzy z pracą w zawodzie.

Galeria


Prace uczestników zajęć

  • rysunek architektoniczny cieszyn rzezba

Cena kursu


Rozpocznij kurs i odbierz zestaw do rysowania

Weź udział w warsztatach artystycznych i już na pierwszych zajęciach odbierz materiały do pracy.

Zestaw przyborów

Każdy nowy uczestnik kursu otrzymuje od nas zestaw pozwalający szybko rozpocząć pracę nie martwiąc się o przybory. W zestawie znajduje się ołówek automatyczny, gumka chlebowa, deska do rysowania oraz teczka B2. Osobom biorącym udział w lekcjach rysunku zapewniamy również papier.
 

Opinie o pracowni Pencil

Te i inne opinie znajdziesz również na Google
Kurs prowadzony z pasją, pełen profesjonalizm. Rozwija wyobraźnię, uczy kreatywnego postrzegania świata. Prowadzący motywują, do każdego podchodzą indywidualnie. Świetna atmosfera i niezapomniane wspomnienia. Polecam!

Justyna
Studentka Wzornictwa UP w Krakowie

Kursy Pencil to gwarancja osobistego podejście prowadzących, konstruktywna krytyka, a także porządna dawka motywacji do pracy. Serdecznie polecam i zachęcam do uczestnictwa w kursach Pencil.

Magdalena
Studentka Architektury na PK

Profesjonalne podejście prowadzących gwarantują świetne wyniki na egzaminach. Polecam kursy Pencil tym, którzy marzą o studiowaniu na kierunkach projektowych.

Karolina
Studentka Architektury na PK

Serdecznie polecam rysunek odręczny pod fachowym okiem Adama. Gdy miałam wątpliwości odnośnie moich prac/zadań, szybko zostały one rozwiane i wytłumaczone. Jeżeli chodzi o rysunek odręczny bardzo ważne są solidne korekty, na które zawsze mogłam liczyć.

Natalia
Studentka Architektury na PB

Świetna atmosfera, inspirujący ludzie, zróżnicowane tematy zajęć, kompleksowe przygotowanie do egzaminów na ASP oraz architekturę. Miejsce, gdzie można się naprawdę wiele nauczyć, zawsze liczyć na dobre podpowiedzi i fachową korektę, a przy tym nie zatracić prawdziwej przyjemności z rysowania. Gorąco polecam zarówno przyszłym studentom, jak i pasjonatom!

Balbina
Studentka Wzornictwa ASP Kraków

Najlepsza szkoła rysunku! Polecam wszystkim, którzy chcą dostać się na architekturę lub ASP. Zajęcia odbywają się w świetnej atmosferze a prowadzący podchodzi do każdej osoby indywidualnie, przez co szkoła ta ma tak dobre wyniki :) Polecam serdecznie!

Wiktoria
Studentka Architektury na PK

Świetny kurs, mili i pomocni prowadzący oraz przede wszystkim rodzinna atmosfera. Każdy uczestnik czuje się wyjątkowo, ponieważ do każdego z osobna prowadzący podchodzą indywidualnie. W ekspresowym tempie przygotowali mnie do egzaminu wstępnego z rysunku. Zdecydowanie polecam!

Dominika
Studentka Architektury Krajobrazu PK

Bardzo dobry kurs. Spotkania z ciekawymi ludźmi, miła atmosfera, profesjonalne podejście do sztuki i kursanta. Polecam chętnym na asp i architekturę.

Natalia
Studentka Grafiki ASP Katowice


Wybór kursu Pencil był moim strzałem w dziesiątkę! Z czystym sercem polecam go każdemu, kto chce być dobrze przygotowanym na egzamin wstępny z rysunku na dowolną uczelnię. W moim przypadku dostałam się na wymarzone studia już po 4 miesiącach uczęszczania na zajęciach!! Organizator łączy bardzo wysoki poziom nauczania ze świetną atmosferą i dobrą zabawą. :)) Nie mogłam lepiej trafić!

Paulina
Studentka Architektury PO

Uczęszczałam na kursy przez rok i lepiej nie mogłam trafić! Dzięki nim dostałam się na upragnione studia artystyczne. Miła atmosfera, profesjonalne podejście do każdego artystycznego kierunku, świetni prowadzący, ciekawe spotkania i wyjazdy na różne uczelnie, koszty też myślę, że na każdą kieszeń... Z całego serca polecam!

Magdalena
Studentka Scenografii UAP

Kurs PENCIL polecam z całego serca dla każdego, kto marzy o studiach architektonicznych. Zajęcia są prowadzone w miłej, przyjaznej atmosferze. Nikt nie jest wypuszczony na głęboką wodę, każdy kursant jest traktowany indywidualnie. Prowadzący przeznacza dla każdego bardzo dużo czasu i uwagi, co więcej zaraża pasją, którą ogromnie widać na każdym kroku. Po pół roku uczęszczania na zajęcia dostałam się na wymarzony kierunek!

Karolina
Studentka Architektury PŚ

Po roku uczęszczania na zajęcia udało mi się dostać na wymarzone studia. Z przyjemnością brałam udział w zajęciach, które były prowadzone w przyjaznej i miłej atmosferze. Prowadzący, pełen pasji i profesjonalizmu, indywidualnie podchodził do każdego kursanta. Z czystym sumieniem polecam kurs PENCIL!

Ewa
Studentka Architektury PK