Kurs rysunku odręcznego

Kurs przygotowawczy do egzaminu na wydziały architektury i ASP.

Kursanci pracowni Pencil

Kurs rysunku dedykowany jest przede wszystkim osobom planującym rozpoczęcie studiów na wydziale architektury i wydziałach ASP. Na warsztaty artystyczne zapraszamy licealistów, uczniów technikum, studentów oraz osoby młodsze, dla których przygotowaliśmy program pozwalający odkryć predyspozycje i obrać właściwą ścieżkę. Zapraszamy osoby nigdy nie rysujące jak i uczestniczące wcześniej w innych zajęciach, na których nabyły podstawowe umiejętności ale chciałyby mieć pewność że styl i technika jaką się posługują umożliwi uzyskanie wysokiego wyniku podczas egzaminu z rysunku i predyspozycji.


Program zajęć

Program zajęć tworzy kilkanaście bloków tematycznych obejmujących zasady perspektywy, kompozycji, konstrukcji, geometrii, prace twórcze z modelami przestrzennymi, prace plenerowe, rysowanie martwej natury, postaci, zajęcia z wykorzystaniem technik trwałych. Uczestnik kursu realizuje program odpowiednio dopasowany do egzaminu, do którego jest przygotowywany. Wszystkie wykonywane prace zostają indywidualnie omawiane z kursantem. Z myślą o jak najlepszych wynikach przeprowadzane są również symulacje egzaminów wstępnych. Dla osób przygotowywanych na wydziały ASP program rozszerzony jest o część teoretyczną.

Zajęcia odbywają się w małych, maksymalnie 12-osobowych grupach, niemal zawsze z udziałem dwóch prowadzących jednocześnie. Kursanci po każdych zajęciach otrzymują zadanie domowe wraz z przykładami.


Przygotowanie do studiów

Weź udział w warsztatach artystycznych, na których przygotujesz się do egzaminu z rysunku, predyspozycji oraz skompletujesz prace do teczki

O naszej pracy świadczą

WYNIKI NASZYCH ZDAJĄCYCH WYDZIAŁY ARCHITEKTURY I ASP

 

Szczególną satysfakcję odczuwamy widząc kolejnych uczestników zajęć, którzy dzięki naszemu wsparciu odnaleźli prawdziwą przyjemność w rysowaniu i tworzeniu. Czujemy tym samym dużą odpowiedzialność przygotowując kursantów do egzaminów na uczelniach, które pozwolą dalej doskonalić umiejętności i docelowo łączyć pasję z pracą. Opinia na jaką zapracowaliśmy i rezultaty powyższych egzaminów są miarą jakości prowadzonych zajęć. W ciągu ostatnich lat nasi absolwenci osiągali niejednokrotnie imponujące wyniki zapewniając siebie miejsca na większości czołowych wydziałów architektury, akademiach sztuk pięknych w Polsce oraz uczelniach zagranicznych. Co więcej rok do roku uzyskujemy 100% zdawalności na wydziały architektury.

 

Wyniki egzaminów w roku 2020

Z radością możemy poinformować o świetnych wynikach naszych kolejnych absolwentów osiągniętych pomimo zmian w procesie rekrutacji i zajęć on-line z końcem roku szkolnego 2019/2020. Konfrontacja z innymi niż do tej pory regułami egzaminów była próbą, której wynik jest dowodem na to, że stajemy na wysokości zadania. Przede wszystkim udało się powtórzyć wynik z ubiegłych lat. 100% kursantów dostało się na studia stacjonarne na wybranych przez siebie wydziałach architektury. W tym roku było to aż 26 osób. Szczególne gratulacje należą się Martynie Magoń, która uzyskała z egzaminu z rysunku na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej 179 na 200pkt. Równie rewelacyjnym wynikiem z egzaminu z predyspozycji może pochwalić się Wiktoria Rebajn, która na Politechnice Gdańskiej zdobyła 95 na 100pkt. Kolejnym wartym odnotowania jest wynik Bianki Łomnickiej uzyskany w ramach rekrutacji prowadzonej na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Bianka zdobyła 950,5 na 1195pkt gdzie w pierwszej turze rekrutacji próg wynosił 574,7pkt. Równie dobrze kursanci pracowni wypadli na Politechnice Krakowskiej gdzie wielu z nich otrzymało ocenę 5 (bardzo dobry) za wykonane prace.

Ten rok to również kolejne sukcesy kursantów zdających na kierunki artystyczne. Do grona absolwentów kursu kontynuujących edukacje na wydziałach akademii sztuk pięknych dołączyli: Aleksandra Górka (Grafika - ASP Katowice), Maria Mordarska – (Scenografa – ASP Wrocław), Maja Misterka (Wzornictwo - ASP Katowice). Paulina Pryszcz jest natomiast kolejnym absolwentem rozpoczynającym studia na jednej z zagranicznych uczelni (Architektura - Northumbria University Newcastle)

Lista kursantów i wydziałów architektury, na które zostali przyjęci w roku 2020.
Alicja Szedel
Politechnika Krakowska
Politechnika Śląska
Karolina Gryczan
Politechnika Krakowska
Politechnika Śląska
Sandra Czech
Politechnika Krakowska
Politechnika Śląska
Kinga Biela
Politechnika Krakowska
Politechnika Śląska
Konrad Zaremba
Politechnika Krakowska
Politechnika Śląska
Weronika Pudełko
Politechnika Krakowska
Politechnika Śląska
Joanna Staszewska
Politechnika Krakowska
Politechnika Śląska
Wiktoria Ledwoń
Politechnika Krakowska
Politechnika Śląska
Aleksandra Kania
Politechnika Krakowska
Politechnika Śląska
Bianka Łomnicka
Politechnika Wrocławska
Politechnika Krakowska
Wiktoria Rebajn
Politechnika Gdańska
Politechnika Krakowska
Julia Grygierzec
Politechnika Wrocławska
Politechnika Krakowska
Julia Dziedzic
Politechnika Śląska
Politechnika Krakowska
Karolina Michalec
Politechnika Krakowska
(Architektura Krajobrazu)
Zuzanna Fijak
Politechnika Krakowska
(Architektura Krajobrazu)
Emilia Rogowiec
Politechnika Wrocławska
Martyna Magoń
Politechnika Śląska
Magdalena Szczotka
Politechnika Krakowska
Emilia Filapek
Politechnika Śląska
Wiktoria Moroń
Politechnika Wrocławska
 
Zofia Niedziałkowska
Politechnika Śląska
Kamila Wakuła
Politechnika Śląska
Emilia Studnicka
Politechnika Wrocławska
Diana Przybysz
Politechnika Krakowska
 


Zapraszamy na

ZAJĘCIA Z RYSUNKU W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego lub napisz na adres kontakt@kursypencil.pl. Nie zapomnij wskazać preferowanej grupy. Jeżeli chcesz przygotować się do egzaminów wstępnych na uczelni napisz na co, kiedy i gdzie chcesz zdawać.
GRUPY ORAZ GODZINY ZAJĘĆ:
Grupa 1 - Sobota 9:00 - 13:00 I Grupa 2 - Sobota 14:00 - 18:00
Grupa 3 - Niedziela 9:00 - 13:00 I Grupa 4 - Niedziela 14:00 - 18:00
Grupa 5 - Poniedziałek 16:00 - 20:00 I Grupa 6 - Wtorek 16:00 - 20:00
Grupa 7 - Czwartek 16:00 - 20:00 I Grupa 8 - Piątek 15:00 - 19:00

Formularz zgłoszeniowyRozpocznij naukę teraz.

PIERWSZE PRÓBNE ZAJĘCIA ZA DARMO

Skontaktuj się z nami i umów się na bezpłatne, próbne zajęcia, po których zdecydujesz czy chcesz rozpocząć kurs. W trakcie pierwszych zajęć opowiemy o realizowanym programie, sobie oraz pokażemy prace innych uczestników kursu. Jeżeli wcześniej nie rysowałeś/aś, niczym się nie przejmuj. Podobnie jak z większością naszych kursantów zaczniemy od podstaw;)
W razie potrzeby prowadzimy

ZDALNE ZAJĘCIA Z RYSUNKU

W marcu 2020 w wyniku epidemii zostaliśmy wystawieni na próbę, której udało się sprostać. Do końca roku szkolnego zajęcia odbywały się w formie zdalnej. Dzięki obranym metodom współpracy uczymy w ten sposób równie efektywnie.

W obliczu trwającego zagrożenia prowadząc zajęcia stacjonarne zachowujemy wszystkie zalecane środki ostrożności.
Co jeszcze wyróżnia pracownię Pencil?

Dowiedz się dlaczego kurs rysunku architektonicznego i artystycznego prowadzony w pracowni Pencil cieszy się taką popularnością.

Poleca nas

AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE

W informatorze dla kandydatów krakowskiego ASP znajdziecie nasz adres.
Jesteśmy w gronie zaledwie kilku wyróżnionych w ten sposób pracowni przygotowujących do egzaminów wstępnych i dalszej pracy na uczelni.

 


 

Pomagają najlepsi

ABSOLWENCI KURSU RYSUNKU

W roli asystentów regularnie uczestniczą absolwenci kursów, którzy uzyskali najwyższe wyniki podczas egzaminów w ubiegłych latach. Dzięki ich doświadczeniom, wiedzy zdobędziesz najbardziej aktualne informacje odnośnie zadań z predyspozycji i przebiegu egzaminów.


Jesteśmy bogatsi o

LATA DOŚWIADCZEŃ

Lata działalności zaowocowały absolwentami na najbardziej prestiżowych kierunkach takich jak: architektura, architektura wnętrz, wzornictwo, projektowanie graficzne, projektowanie gier. Niemal na 100% mamy absolwentów, którzy studiują na interesującym Ciebie kierunku, uczelni. Dzięki zebranym doświadczeniom możemy zagwarantować przebieg kursu, rodzaj ćwiczeń skrojony pod komisje decydujące o Twoim przyjęciu.


 

Pracy sprzyja

IDEALNE MIEJSCE I WYJĄTKOWY KLIMAT

Od początku 2019 roku działamy w nowej pracowni, gdzie zapewniamy naszym kursantom najlepsze warunki. Jesteśmy na Rynku w samym sercu Bielska-Białej.Naszym oficjalnym partnerem jest

WYDZIAŁ ARTYSTYCZNY UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO

Dzięki podjętej współpracy z kadrą uniwersytecką prowadzone kursy stają się ciekawsze i bardziej urozmaicone. Partnerstwo pozwala nam na jeszcze lepsze przygotowanie kandydatów na kierunki oferowane przez Wydział Artystyczny, wśród których znajdziemy projektowanie gier i przestrzeni wirtualnych oraz grafikę.

Wsparcie ze strony instytucji, jaką jest Uniwersytet Śląski stanowi duże wyróżnienie i jest dla nas motywacją do jeszcze większego zaangażowania w realizowane zadania.Prowadzący zajęcia z rysunku

Zajęcia prowadzone są przez architektów i projektantów, którzy łączą zamiłowanie do przekazywania wiedzy z pracą w zawodzie.

Galeria


Prace uczestników zajęć


Cena kursu


Rozpocznij kurs i odbierz zestaw do rysowania

Weź udział w warsztatach artystycznych i już na pierwszych zajęciach odbierz materiały do pracy.

Zestaw przyborów

Każdy nowy uczestnik kursu otrzymuje od nas zestaw pozwalający szybko rozpocząć pracę nie martwiąc się o przybory. W zestawie znajduje się ołówek automatyczny, gumka chlebowa, deska do rysowania oraz teczka B2. Osobom biorącym udział w lekcjach rysunku zapewniamy również papier.
 

Opinie o pracowni Pencil

Te i inne opinie znajdziesz również na Google
Kurs prowadzony z pasją, pełen profesjonalizm. Rozwija wyobraźnię, uczy kreatywnego postrzegania świata. Prowadzący motywują, do każdego podchodzą indywidualnie. Świetna atmosfera i niezapomniane wspomnienia. Polecam!

Justyna
Studentka Wzornictwa UP w Krakowie

Kursy Pencil to gwarancja osobistego podejście prowadzących, konstruktywna krytyka, a także porządna dawka motywacji do pracy. Serdecznie polecam i zachęcam do uczestnictwa w kursach Pencil.

Magdalena
Studentka Architektury na PK

Profesjonalne podejście prowadzących gwarantują świetne wyniki na egzaminach. Polecam kursy Pencil tym, którzy marzą o studiowaniu na kierunkach projektowych.

Karolina
Studentka Architektury na PK

Serdecznie polecam rysunek odręczny pod fachowym okiem Adama. Gdy miałam wątpliwości odnośnie moich prac/zadań, szybko zostały one rozwiane i wytłumaczone. Jeżeli chodzi o rysunek odręczny bardzo ważne są solidne korekty, na które zawsze mogłam liczyć.

Natalia
Studentka Architektury na PB

Świetna atmosfera, inspirujący ludzie, zróżnicowane tematy zajęć, kompleksowe przygotowanie do egzaminów na ASP oraz architekturę. Miejsce, gdzie można się naprawdę wiele nauczyć, zawsze liczyć na dobre podpowiedzi i fachową korektę, a przy tym nie zatracić prawdziwej przyjemności z rysowania. Gorąco polecam zarówno przyszłym studentom, jak i pasjonatom!

Balbina
Studentka Wzornictwa ASP Kraków

Najlepsza szkoła rysunku! Polecam wszystkim, którzy chcą dostać się na architekturę lub ASP. Zajęcia odbywają się w świetnej atmosferze a prowadzący podchodzi do każdej osoby indywidualnie, przez co szkoła ta ma tak dobre wyniki :) Polecam serdecznie!

Wiktoria
Studentka Architektury na PK

Świetny kurs, mili i pomocni prowadzący oraz przede wszystkim rodzinna atmosfera. Każdy uczestnik czuje się wyjątkowo, ponieważ do każdego z osobna prowadzący podchodzą indywidualnie. W ekspresowym tempie przygotowali mnie do egzaminu wstępnego z rysunku. Zdecydowanie polecam!

Dominika
Studentka Architektury Krajobrazu PK

Bardzo dobry kurs. Spotkania z ciekawymi ludźmi, miła atmosfera, profesjonalne podejście do sztuki i kursanta. Polecam chętnym na asp i architekturę.

Natalia
Studentka Grafiki ASP Katowice


Wybór kursu Pencil był moim strzałem w dziesiątkę! Z czystym sercem polecam go każdemu, kto chce być dobrze przygotowanym na egzamin wstępny z rysunku na dowolną uczelnię. W moim przypadku dostałam się na wymarzone studia już po 4 miesiącach uczęszczania na zajęciach!! Organizator łączy bardzo wysoki poziom nauczania ze świetną atmosferą i dobrą zabawą. :)) Nie mogłam lepiej trafić!

Paulina
Studentka Architektury PO

Uczęszczałam na kursy przez rok i lepiej nie mogłam trafić! Dzięki nim dostałam się na upragnione studia artystyczne. Miła atmosfera, profesjonalne podejście do każdego artystycznego kierunku, świetni prowadzący, ciekawe spotkania i wyjazdy na różne uczelnie, koszty też myślę, że na każdą kieszeń... Z całego serca polecam!

Magdalena
Studentka Scenografii UAP

Kurs PENCIL polecam z całego serca dla każdego, kto marzy o studiach architektonicznych. Zajęcia są prowadzone w miłej, przyjaznej atmosferze. Nikt nie jest wypuszczony na głęboką wodę, każdy kursant jest traktowany indywidualnie. Prowadzący przeznacza dla każdego bardzo dużo czasu i uwagi, co więcej zaraża pasją, którą ogromnie widać na każdym kroku. Po pół roku uczęszczania na zajęcia dostałam się na wymarzony kierunek!

Karolina
Studentka Architektury PŚ

Po roku uczęszczania na zajęcia udało mi się dostać na wymarzone studia. Z przyjemnością brałam udział w zajęciach, które były prowadzone w przyjaznej i miłej atmosferze. Prowadzący, pełen pasji i profesjonalizmu, indywidualnie podchodził do każdego kursanta. Z czystym sumieniem polecam kurs PENCIL!

Ewa
Studentka Architektury PK